Tajomná komnata bola otvorená

Každý z nás pozná ikonickú čarodejnícku sériu - Harry Potter. Tento mesiac sme sa rozhodli preveriť kolegov a pripravili sme si pre nich hru v podobe escape room priamo v našej firme. Čarodejníci mali pripravených 10 stanovíšť. Na každom stanovišti našli obálku s ich znakom fakulty. Museli vyluštiť jedno písmenko do skladačky a zároveň aj vyluštiť miesto, kde sa nachádza ďalšia indícia...

"Náš príbeh sa začína jedného slnečného dňa, počas ktorého sa odohráva veľký metlobalový turnaj medzi všetkými štyrmi fakultami. Práve vy ste boli súčasťou vašich metlobalových tímov. Jeden z vás bol triafač, iný odrážač, ďalší strážca a posledný stíhač. Počas záverečného ceremoniálu však metlobalový turnaj narušili smrťožrúti na čele s tým, ktorého netreba menovať. Iba vám sa podarilo pomocou začarovaného prenášadla dostať do tejto tajuplnej budovy, ktorú vlastní ministerstvo mágie. Smrťožrúti sú vám však stále v pätách, no nachádzate sa v budove, ktorá je plná kúziel a čarov a nie je vôbec jednoduché dostať sa z nej von. Čas beží a jediné, čo vás môže zachrániť je správne zaklínadlo, ktorým sa dokážete preniesť na bezpečné miesto, kde vás Voldemort a jeho kumpáni nenájdu."

Po vyriešení všetkých stanovíšť bolo potrebné utekať k prenášadlu. Prenášadlo nám ukázalo správne poradie jednotlivých písmen, tak aby nám vzniklo zaklínadlo na presun z budovy. Potom stačilo mávnuť čarovným prútikom a vysloviť správne zaklínadlo. Možno sa vám to zdá jednoduché, ale túto hru sme hrali tri hodiny a Paťka (tvorca hry) nám dala zabrať s logickými hádankami, ktoré sa skrývali na každom stanovišti.

A ak ste si mysleli, že je to koniec, tak zďaleka nie! Hra skrývala veľa otáznikov. Medzi nami sa totižto v ten večer nachádzali aj známi bývalí študenti Rokfortu - Harry Potter, Hermiona Grangerová a Ronald Weasley, ktorí nad, vy viete kým, už raz zvíťazili. Avšak, každý z nich si pred príchodom dal poriadnu dávku všehodžúsu, takže mohol vyzerať ako Ivo, Rišo alebo Bianka. Ich identita však musela zostať utajená, ak by ich totožnosť iný čarodejník odhalil, bolo by na nich použité smrteľné zaklínadlo Avada-Kedavra.