Honba za pokladom

Tento víkend sa niesol v pirátskom duchu! O program sa nám postarala naša marketingová manažérka Paťka, ktorá nám pripravila zábavu v podobe „Únikovej hry“ priamo vo firme. Poriadne sme sa zapotili, kým sme našli poklad, ktorý obsahoval všetky (ne)potrebné veci na prežitie na opustenom ostrove. 

Každá bitka, ale niečo stojí. Aby sme si nemohli závidieť, z každej posádky jeden pirát prišiel o oko, ďalší o ruku a iný zase o nohu, no našťastie, vždy si piráti berú na svoje výpravy náhradné háky a aj drevené nohy. Takže honby za pokladom sme sa mohli zúčastniť, ale v oslabení. 

Keďže sme sa ocitli na opustenom ostrove, potrebovali sme poklad, ktorý je na ostrove ukrytý a skrýva všetko, čo budeme k prežitiu potrebovať, avšak iba pre jednu posádku. Na otvorenie truhlice sme potrebovali 10 dvojciferných čísiel. Čísla sa nám zjavili vždy po vyriešení jednotlivých úloh. Každá úloha, ktorú sme vyriešili nám zároveň ukázala miesto, kde sme našli ďalšiu indíciu. 

A ako to vlastne celé dopadlo? Úlohy boli ťažšie a ťažšie. Mali sme 10 stanovíšť, kde bolo treba zistiť jedno dvojciferné číslo a miesto ďalšej indície. Keď sme si mysleli, že je koniec a, že vieme všetky čísla, zistili sme, že sme na omyle. Stále nám chýbalo to posledné dvojčíslie. A tu sme sa stretli všetci piráti a tápali. Indícia na posledné dvojčíslie znela nasledovne: "Posledné dvojčíslie držíte od začiatku hry vo svojich rukách." Aby ste boli v obraze, dostali sme dosku s čistým papierom a perom! PERO! Koho by to napadlo, že posledné dvojčíslie je ukryté práve v tom pere! 

Nakoniec sa piráti vzdali bitky o truhlicu a hra skončila bez víťazného tímu. Spoločne sme si poklad rozdelili a užili si večer všetci spolu :)