Umývanie podlahy s FILA CLEANER

Veľa z vás si asi neuvedomuje, že správnou starostlivosťou o svoju podlahu, môžete jej životnosť predĺžiť a naopak, nesprávnou starostlivosťou jej životnosť výrazne skrátiť. Preto som sa rozhodla zistiť, ako sa o podlahu pravidelne starať, aby som ju nemusela už o pár rokov meniť.

Dlažba s imitáciou dreva? Rozhodne áno!

Cieľom každého z nás je vytvoriť si doma príjemnú atmosféru a útulné miesto, kam sa budeme radi každý večer vracať. Ako privodiť do našich domov teplo, ktoré z neho vytvorí pohodlné a príjemné miesto pre náš život? Skúste sa zamyslieť...Kam chodí človek načerpávať nové sily? Kde človek dokáže najlepšie relaxovať? No predsa v prírode. Skúsme si teda vniesť trochu prírody aj do našich domov!

Ako si vybrať podlahu?

Začínate zariaďovať svoj prvý domov alebo riešite rekonštrukciu? Nezabúdajte, že vždy treba začať od podlahy. Farba, vzor či odtieň podlahy a stien udáva smer, akým budete svoj interiér ďalej zariaďovať. Neberte teda tento počiatočný výber na ľahkú váhu a vezmite do úvahy nielen dizajn ale aj kvalitu podlahy.

Kúpeľňa snov? Skúste to minimalisticky!

Premýšľate nad tým, či Vaša kúpeľňa spĺňa všetky Vaše požiadavky a dokáže uspokojiť Vaše potreby? Samozrejme, hlavnou úlohou tejto miestnosti je vytvoriť jeden funkčný celok, ktorý bude predovšetkým spĺňať všetky Vaše nároky. Na druhej strane, estetické hľadisko zohráva v tomto prípade taktiež dôležitú úlohu. Veď, kto by vo svojej domácnosti nechcel mať kúpeľňu snov?

Industriálny štýl - kúzlo starých tovární u Vás doma

Kúpeľňa by mala vo Vašej domácnosti reprezentovať miestnosť určenú na oddych. Mala by pôsobiť relaxačne ako jedna z izieb, nie iba ako miestnosť na vykonávanie základných potrieb. Taktiež by mala byť v súhre s ďalšími miestnosťami, a teda celou Vašou domácnosťou. Inšpirujte sa pri zariaďovaní Vašej kúpeľne štýlom, ktorý je Vám blízky a ktorý u Vás doma preferuje.

Priemyselný štýl bývania

Industriálny štýl bývania je vo svojej podstate štýlom priemyselným, ktorý je postavený na rekonštruovaní rôznych priemyselných priestorov (tovární, skladov, dielní) na obytné priestory, pričom sa však zachováva typický vzhľad a duch týchto starých priemyselných tovární. Industriálny štýl bývania je veľmi obľúbeným nielen v obytných, ale i komerčných priestoroch, ako sú rôzne bary, kaviarne či reštaurácie.

To, čo iní skrývajú, tu vychádza na povrch

Pokiaľ ste sa rozhodli vo svojej domácnosti podriadiť industriálnemu štýlu bývania, bezpochyby tomu musíte prispôsobiť aj Vašu kúpeľňu. Čo sa týka obkladov a dlažieb, industriálny štýl je charakteristický surovým betónom či odhalenými tehlovými stenami s nie celkom dokonalým náterom. Viditeľné oceľové konštrukcie, potrubia, rozvody či odokrytá konštrukcia tvoria základ priemyselného štýlu bývania. Práve to, čo sa iní snažia vo svojej domácnosti skryť, tu vychádza na povrch.

Zabudnite na pastelové farby!

Zvýšenú pozornosť by ste mali venovať zariadeniu týchto domácností. Na pastelové farby môžete pokojne zabudnúť. Mali by ste siahať po smutných odtieňoch sivej, hnedej, čiernej či typicky tehlovej farbe. Dávajte si však pozor, aby vaša kúpeľňa nepôsobila príliš chladne. Zútulniť ju môžete práve kombináciou rôznych povrchov (kov, drevo, plechy, meď či laná). Veľké žiarovky a priemyselné svietidlá sú charakteristickým prvkom, vďaka ktorému industriálny štýl bývania rozoznáte na prvý pohľad.

Preskúmať dlažby a obklady do kúpeľne.

Autor: Patrícia Paulovičová